Dyrekcja Szkoły
zaprasza Rodziców uczniów klas III
do złożenia wniosku do klasy IV sportowej
o profilu tenisa stołowego
Złożenie wniosku w sekretariacie szkoły (ul. Wawel 13) będzie możliwe
od 01.03.2022 r. do 31.03. 2022 r. (do godz. 15.00)
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godz. od 8.30 do 15.00
tel. 266-58-85.

Zapraszamy serdecznie uczniów klas trzecich do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu. W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła wraz z UKS Huragan Sosnowiec pod patronatem Gminy Sosnowiec otwierają klasę czwartą sportową o profilu tenisa stołowego z elementami prozdrowotnymi. Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów lubiących sport, zdrowy tryb życia i rywalizację do skorzystania z naszej propozycji.
Każdy może rozpocząć naukę gry w tenisa stołowego, doskonalić swoje umiejętności i osiągać sukcesy!
Oferujemy:
– wysoki poziom nauczania – stawiamy na równi sport i edukację,
wychowania fizycznego wplecione w plan lekcji,
– wykwalifikowaną kadrę nauczycielską i trenerską,
– kształcenie świadomości i postaw zdrowego trybu życia,
– monitorowanie stanu zdrowia (kontrola tkanki tłuszczowej, badania okresowe),
– organizację obozów sportowych wyjazdowych i stacjonarnych,
– wyjazdy na turnieje krajowe,
– możliwość rozwijania pasji sportowych.
Dlaczego tenis stołowy?
– tenis stołowy zwiększa inteligencję dziecka, gdyż wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności: zasad, strategii, indywidualnego stylu gry,
– tenis stołowy jest znakomitym środkiem do rozwoju psychofizycznego dziecka oraz wzmocnienia odporności,
– tenis stołowy jest odpowiedni zarówno dla dziewczynek jak i chłopców,
– tenis stołowy doskonali koordynację i zwinność,
– tenis stołowy rozwija wytrzymałość, wytrwałość oraz determinację,
– tenis stołowy kształtuje nawyki prozdrowotne,
– tenis stołowy jest sportem zdrowym i mało kontuzyjnym,
– tenis stołowy uprawiany jest wyczynowo i rekreacyjnie.
Naszym celem jest zbalansowany rozwój dzieci. Uprawianie tenisa stołowego umożliwia dzieciom lepszy start w dorosłość – dzięki grze najmłodsi lepiej radzą sobie ze stresem, mają poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie, co jest niezwykle istotne w dorosłym życiu.
Trener tenisa stołowego pozostaje do Państwa dyspozycji w przypadku pytań – Pan Stanisław Szydło 502 392 436.
Tenis stołowy sportem dla geniuszy:
https://sport.tvp.pl/12523297/tenis-stolowy-sport-dla-geniuszy
ZAPRASZAMY, TENIS STOŁOWY TO SPOSÓB NA ZDROWE I SPRAWNE ŻYCIE!!!
Do oddziału sportowego nie obowiązuje rejonizacja, co znaczy, że każdy trzecioklasista, posiadający zdolności do uprawiania sportu może starać się o przyjęcie do klasy sportowej.
W ramach nauki w klasie sportowej uczniowie biorą także udział w rozgrywkach sportowych, a w czasie ferii i wakacji mają możliwość uczestniczenia w obozach sportowych. Przy organizacji szkolenia sportowego Szkoła ściśle współpracuje z UKS Huragan Sosnowiec.
Szkoła ze swojej strony stworzy uczniom optymalne warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych, treningi będą ujęte w planie lekcji ucznia.
Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia sportowe uczą systematyczności i obowiązkowości, pozwalają na stawianie uczniom coraz wyższych wymagań oraz mają bezpośredni wpływ na zdrowie naszych pociech oraz kształtują postawy prozdrowotne.
Rekrutacja do klasy 4 sportowej o profilu tenisa stołowego
na rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się 1 marca 2022r.
– Rodzice kandydata wypełniają Wniosek to przyjęcie ucznia do klasy czwartej sportowej o profilu tenisa stołowego (wniosek do
pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły w budynku przy ul. Wawel 13)
– Wypełniony i podpisany przez obojga rodziców wniosek należy złożyć do 31 marca2022 r. w sekretariacie szkoły (ul. Wawel 13) do
wniosku należy dołączyć orzeczenie lekarskie potwierdzające dobry stan zdrowia kandydata.
DOKUMENTY DO POBRANIA: